Starší žáci - referát z utkání s TJ Moravany

02.10.2018 17:52

TJ Moravany - ŽSK Třemošnice - 1 : 2 na penalty

Branka: Filip Jelínek (PK)

V páteční předehrávce dalšího kola krajského přeboru starších žáků jsme zavítali na hřiště aktuálního lídra soutěže, respektive na hřiště v Dašicích, kde domácí hrají svá domácí utkání.

Úvod utkání byl oboustranně nepřesný. Domácí postupem času začali získávat územní převahu, naši hráči velmi šetřili krokem. Výsledkem byla branka v naší síti, kdy domácí zakončili průnik do naší šestnáctky střelou do tyče a následnou dorážkou do odkryté branky, 1:0. Po této brance jsme sáhli ke střídání, kdy nepohyblivého Marka ve středu zálohy nahradil Tomáš Dočekal, o pár minut později přišlo nucené střídání zraněného Filipa Č.

Vstup do druhého poločasu se nám vydařil, hned v 36. minutě aktivní Tomáš D. vnikl do pokutového území kde byl faulován a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Filip J, 1:1. Po vyrovnávací brance jsme domácí zbytek utkání přehrávali a vytvářeli si šance. Tutovky neproměnili Radim, Tomáš D., Tadeáš.  V poslední minutě ale domácí zahodili tutovku, jedinou v druhém poločase. O prémiovém druhém bodu tedy rozhodoval penaltový rozstřel. V něm jsme byli úspěšnější a po 4.sérii vítězíme 3:1.

Filip Jelínek – Daniel Marek, Vašek Michálek, Radek Brynych, Filip Červeňák (Radim Šíma) – Roman Petrus, Marek Tlapák (Tomáš Dočekal), Tomáš Benda, Vojta Valčík – Michal Smutný, Tadeáš Oswald

„Domácí se snaží o kombinační fotbal a v prvním poločase až do prostřídání a přeskupení naší sestavy nás přehrávali. Náš malý pohyb bez míče, nepřesnosti, nedůraz, lenost a pohodlnost

jim to ještě více usnadnili. Po poločasové bouři v kabině jsme domácí v druhém poločase přehráli, šance jsme ovšem neproměnili a se štěstím přečkali poslední minutu, kdy domácí netrefili naši prázdnou branku. V penaltovém rozstřelu  exceloval Filip, kdy dvě penalty zlikvidoval, našimi úspěšnými exekutory byli Radek, Vašek a Tomáš B. Za druhý poločas chválím celé mužstvo, vyzdvihl bych výkon Vaška, Daniela a obou Tomášů.  Mrzí mě, že někteří začnou hrát a plnit pokyny až po důrazné, opravdu důrazné poločasové domluvě.  Někteří si stále neuvědomují podstatu sportu a proč ho vlastně dělají.“