Starší žáci - referát z utkání s TJ Sokol Libchavy

24.10.2018 20:14

TJ Sokol Libchavy - ŽSK Třemošnice - 1 : 5 (0:1)
Branky: Tomáš Benda, Michal Smutný, Tomáš Dočekal, Tadeáš Oswald, Radek Brynych

Za sychravého nedělního rána jsme vyrazili k utkání do vzdálených Libchav. Na místním útulném plácku jsme do utkání vstoupili konečně aktivně. Domácí jsme zatlačili a začali si vytvářet i šance. Tadeáš, Marek, Michal a Tomáš své tutovky ale zazdili! Naše poločasové vedení 1:0 tak zajistil až přímočarým průnikem středem a jistým zakončením Tomáš B.

Tentokrát klidná poločasová přestávka přinesla zklidnění a zpřesnění našich kombinací v druhém poločase. Domácí  brankou přímo z rohu sice snížili na 1:2, ale my jsme pokračovali trpělivě v kombinačním fotbale a navyšovali postupně skóre na konečných 1:5.

Filip Jelínek - Daniel Marek, Vašek Michálek, Radek Brynych, Vojta Valčík - Jakub Kasal, Tomáš Dočekal (Filip Červeňák), Tomáš Benda, Marek Tlapák - Tadeáš Oswald (Vašek Zadina), Michal Smutný

„ Po třech penaltových loteriích jsme chtěli jednoznačně zvítězit v normální hrací době. Zvítězit, ale hlavně předvést lepší týmový i individuální výkony.  Aktivní hrou jsme si vytvořili celou řadu šancí, pět z nich jsme dokázali proměnit a zaslouženě zvítězili. Útočníci se konečně prosadili ze hry, záložníci jezdili a tvořili, obránci důrazně odebírali míče,  konstruktivně zakládali akce a Filip v brance jistil nákopy domácích za obranu. Ve středu předehráváme od 15 hodin na domácím hřišti sobotní utkání s Lázněmi Bohdaneč, takže sté výročí vzniku samostatného Československa o víkendu oslavíme odpočinkem bez fotbalu.“