1. třída dorostu (8. kolo) - výhra v Dašicích

29.09.2019 20:24

Moravany/Dašice - ŽSK Třemonice - 2 : 6 (0:3)
Branky :
53. Kakrda, 62. Runštuk - 8., 54., 68., 89. Šmídl, 18. Jeřábek, 24. Míšek

Po minulé prohře s Horním Jelením jsme si v dalším zápase chtěli napravit reputaci. K soupeři jsme měli díky jeho postavení v tabulce respekt, ale zápas jsme víceméně zvládli velmi dobře, především výsledkově.

Před zápasem jsme ale řešili problémy se sestavou, protože Klein v týdnu onemocněl, Pospíšil musel nečekaně řešit rodinné problémy a Krškův start byl po zranění kolene z minulého zápasu nejistý. Bohudík se do sestavy vrátil Šmídl a právě on již v osmé minutě otevřel skóre 0:1. Za deset minut poté se prosadil Jeřábek 0:2 a o dalších šest minut později Míšek 0:3. I přes poločasové vedení o tři branky jsme si v kabině řekli, že musíme dál poctivě makat, ale hned v 53. se nedohodli Benda s Markem a domácím připravili snížení jako na podnose 1:3. Hned o minutu později však gólově odpověděl Šmídl 1:4. Po další fatální chybě v 62. domácí opět skórovali 2:4. V 68. Šmídl upravil na 2:5. Minutu před koncem pak ještě Šmídl "ukradl" branku Oswaldovi, který byl již v nápřahu 2:6...

Výsledkově se to tváří jako jasná záležitost, ale jak vedoucí mužstva pan Mrázek, tak i já jsme měli často nervy na pochodu, protože kluci připravili domácím snad sedm šancí po nepochopitelných kiksech! Bohudík domácí brankově využili jen dvě a v ostatních šancích k nevoli domácího trenéra Bakeše selhali.

Přestože jsme byli lepším mužstvem, musíme se pro příště vyvarovat výše zmíněných chyb, protože i přes naši výraznou převahu to při lepším vyřešení mnoha situací mohlo vypadat úplně jinak...

Příště přivítáme v sobotu 5.10. ve 13:00 mužstvo TJ Orel.

Sestava : Mrázek - Marek, Brynych, Benda, Michálek - Míšek, Šmídl, Tomiška, Červeňák - Jeřábek, Oswald (Krška, Šíma)