1. třída dorostu (24. kolo) - výhra ve Slatiňanech.

26.05.2019 15:33

Spartak Slatiňany B - ŽSK Třemošnice - 2 : 3 (1:1)
Branky : 39. Čapek, 80. Borovička - 20., 78. Šmídl, 66. Klein

Ve značně okleštěné sestavě už tak úzkého kádru jsme odjeli se zpožděním
kvůli problémům s dopravou na malé hřiště do Svidnice, kde hraje rezerva Slatiňan. Díky pomoci čtyřech žáků, kteří měli již náročný dopolední zápas v nohách a po několika týdnech objevivšího se Pavlíka jsme  nakonec byli v solidním počtu. To byl ale jeden z mála kladů tohoto zápasu. Na malém hrbolatém hřišti to byl spíše oboustraně boj než pěkný fotbal... Bylo v něm plno nepřesností, nervozity fotbalovosti bylo pomálu. Přesto jsme šli ve 20. minutě do vedení 0:1 brankou Šmídla, který byl indisponován nepříjemným zraněním nártu. Do půle domácí stihli vyrovnat, když jsme nezachytili náběh zprava 1:1.

Po přestávce jsme se opět nebyli schopni přes urostlou domácí obranu prokombinovat. Až v 66. Klein protlačil míč do sítě 1:2. Když v 78. Šmídl byl po závaru před domácí brankou nejdůraznější a míč dorazil za záda domácího gólmana 1:3, zdálo se, že už se v klidu zápas dohraje, protože domácí začali uvadat. Za dvě minuty jsme ale po nedomluvě v obraně umožnili domácím snížit 2:3. Ti ožili a chtěli urvat alespoň bod. Naši hoši však výhru už dokopali a víceméně utrpěli...

Přestože to nebyl nijak oslnivý výkon, oceňuji všechny kluky, z nichž někteří měli za sebou zápas a někteří hráli se sebezapřením. Nyní si dáme pár dní oraz a ve čtvrtek prakticky místo tréninku odehrajeme předposlední mistrovský mač s Lázněmi Bohdaneč doma v 18:00.

Třemošnice : Mrázek - Benda (55. T. Oswald), Míšek (80. Pavlík), Jeřábek (74. Smutný), Hrzán - Tomíška, Šmídl, Krška, Pospíšil - Klein, Halás