Starší žáci - referát z utkání s TJ Sokol Moravany

31.03.2018 15:54

ŽSK Třemošnice  - TJ Sokol Moravany - 2 : 1 (0:1) na penalty 3:1
Branky : Krška

K prvnímu domácímu utkání jarní části jsme nastoupili na dobře připravenou plochu proti týmu Moravan.
Postavení obou týmů v tabulce avizovalo vyrovnaný match a rovněž i úroveň. V první polovině prvního poločasu  byli  aktivnější domácí hráči. Po dvou slibných únicích Tadeáše po levé straně ale  nedokázali zužitkovat jeho ideální finální přihrávky. Postupem času začali hosté přebírat iniciativu a po samostatném úniku ve 30.minutě se ujali vedení 0:1.
Do druhého poločasu domácí vstoupili opět aktivněji než hosté. Odměnou jim bylo vyrovnání po přesné střele Dana Kršky. Stejně jako v prvním poločase ovšem i závěr druhého  patřil hostům.V posledních minutách ze samostatného úniku nastřeli břevno, následná dorážka skončila nad a po další chybě domácích obránců domácí od porážky zachránil reflexním zákrokem Michal.O vítězi musely tedy rozhodnout penalty a v nich druhý bod domácím vychytal Michal, když zlikvidoval tři penalty hostů.

„Utkání bylo oboustranně velmi nepřesné. Naše fyzická kondice stačí tak na 20 minut každého poločasu. Je to odraz tréninkové účasti, kdy pravidelně poctivě trénuje stále stejná polovina hráčů. V prvním poločase, pokud jsme měli síly jsme se zbytečně zbavovali míčů a bez mezihry jsme nepřesně nakopávali míče dopředu. Tadeášovi dvě finální přihrávky jsme vůbec nezakončili, protože jsme Tadeáše vůbec nedoplnili. Na začátku druhého poločasu jsme zpřesnili přihrávky a z tlaku jsme alespoň vyrovnali pěknou střelou Dana. Potom jsme  opět fyzicky odešli a se štěstím a díky Michalovi v brance jsme uhájili remízu. V penaltovém rozstřelu exceloval Michal. Pochvala tedy jednoznačně patří Michalovi, dále pak Jindrovi, Tadeášovi, Danovi K. a Filipovi J.“

Třemošnice : Michal Mrázek - Jindra Pilař, Vaček Michálek, Radek Brynych, Jakub Erben - Tomáš Benda, Daniel Marek, Daniel Krška, Filip Červeňák (Petr Pokstefel) - Michal Pavlík (Filip Jelínek), Tadeáš Oswald