Starší žáci - referát z utkání s 1. FC Žamberk

Kádr pro novou sezónu tvoří Filip Jelínek, Radim Šíma, Filip Červeňák, Václav Michálek, Radek Brynych, Jan Peisker, Daniel Marek, Tomáš Benda, Tadeáš Oswald, Michal Smutný, Marek Tlapák, Vojta Valčík, Roman Petrus, Václav Zadina, Miroslav Harakal, Lukáš Vlček.

Přípravné utkání 21.8.2018:  ŽSK Třemošnice - Újezd u Prahy - 0 : 5 (0:4)

Tréninkový cyklus jsme zakončili minisoustředěním (stanování na hřišti)  od 27. – 29.srpna, kdy jsme dvoufázově trénovali

FC Žamberk - ŽSK Třemošnice - 0 : 1 (0:0)
Branky : Radek Brynych

K prvnímu utkání podzimní části sezóny jsme zajížděli do dalekého Žamberku. Pod Orlickými horami nás přivítal kvalitně připravený deštěm zkrápěný pažit.

Od úvodního hvizdu jsme byli aktivnější a přesnější,  domácí jsme zatlačili na vlastní polovinu. Šance jsme si hlavně připravovali z levé strany, kde se hlavně Tadeáš sám dvakrát dostal do dobré střelecké pozice, bohužel jeho zakončení bylo zbrklé nebo nepřesné. Rovněž jeho centry v dobrých pozicích nedokázali Michal ani Tomáš gólově zužitkovat. V závěru poločasu domácí hru vyrovnali. Do druhého poločasu vstoupili naopak aktivněji domácí. Dvakrát nebezpečně zahrozili střelami zpoza šestnáctky. Při jedné z nich se vyznamenal Filip v brance, kdy konečky prstů vytlačil střelu na břevno. V 63 minutě se k trestnému kopu z 20 metrů postavil Radek, první střelu zeď domácích ještě odvrátila ale na jeho opakovaná střela již skončila v síti, 0:1.  V závěru se ještě Tadeáš ocitnul v ideální střelecké pozici, ale ani tentokrát nebyl úspěšný. Domácí jsem již do tlaku nepustili a těsné vítězstvím úhájili.

Třemošnice : Filip Jelínek - Daniel Marek, Vašek Michálek, Radek Brynych, Jan Peisker - Michal Smutný, Marek Tlapák, Tomáš Benda, Vojta Valčík - Tadeáš Oswald, Roman Petrus

„K utkání jsme odjeli pouze v jedenácti, ještě dobíhaly dovolené. Povedl se nám úvod utkání, bohužel bez gólového vyjádření. Ze šancí Tadeáše, Michala a Tomáše jsme měli vytěžit i góly.  Druhý poločas byl vyrovnaný.

Obranou fázi jsme zvládli bez chyb, vše dobře jistil v brance Filip. Celé mužstvo hrálo s nasazením a odhodláním. Dobré Individuální výkony předvedli Radek, Filip, Tadeáš a Tomáš.“