Starší žáci - referát z utkání s 1. FC Žamberk

17.06.2018 12:46

ŽSK Třemošnice - FC Žamberk - 3 : 0 (1:0)
Branky: 2 x Daniel Krška, Filip Jelínek

V posledním utkání sezóny jsme na domácím pažitu přivítali soupeře z dalekého Žamberku. Jednoznačně jsme konec sezóny chtěli zakončit vítězstvím.

Hned v první minutě jsme hosty zaskočili pohlednou kombinací středem hřiště, ale gól Tadeáše rozhodčí neuznal pro ofsajd. To bylo bohužel na dlouhé minuty vše fotbalové. Hra byla oboustranně velmi nepřesná a zmatečná. Až ve 23.minutě Michal Pavlík nacentroval, Tadeáš na hranici vápna vědomě sklepnul Danovi K. a ten umístěnou střelou zajistil naše poločasové vedení 1:0.

Po domluvě v kabině jsme do druhého poločasu vstoupili aktivně a s cílem zvýšit pohyb, zpřesnit přihrávky a tím  více a lépe kombinovat. Záměr se víceméně podařil. Ve 40.minutě agilní Vašek Zadina narušil rozehrávku hostů a posunul míč před prázdnou branku, kde Filip Jelínek již neměl problém míč dopravit podruhé do branky hostů, 2:0. Hosté  hrozili pouze z levé strany, ale ani jeden útok nedotáhli do finální fáze, snad s jednou výjimkou skrumáže, kterou utnul razantním odkopem Radek. Vítězství 3:0 stanovil Dan Krška přesnou  střelou z přímého kopu, nařízeného za faul na Tadeáše.

Michal Mrázek - Filip Červeňák, Radek Brynych, Dočekal JT, Jakub Erben - Daniel Marek - Tomáš Benda, Daniel Krška, Jindra Pilař - Tadeáš Oswald, Michal Pavlík (Filip Jelínek, Vašek Zadina, Radim Šíma)

„Utkání jsme chtěli vyhrát. Výsledek je možná lepší než předvedená hra, ale vítězství bylo zasloužené. Opět jsme se museli vyrovnat s absencí Vaška Michálka. V prvním poločase jsme hráli velmi nepřesně, utápěli jsme se v kličkování, pak přihrávky byly pouze „nouzovky“,špatně  jsme řešili situace ve středu hřiště a  hlavně nebyl pohyb bez míče. Druhý poločas byl již lepší, ale i tak jsme se často zbytečně zbavovali míče. Dobře zahrál Radek, až na jedno svoje „vypnutí“, dále Filip Červeňák a Vašek Zadina, na všech našich vstřelených gólech měl nemalý podíl Tadeáš, Dan Krška v druhém poločase příkladně bojoval. Sezónu zakončíme společnou rozlučkou v pátek 22.června od 17 hodin osvědčeným jednonočním stanováním.“