Starší žáci - referát z utkání se Sokolem Moravany.

12.11.2017 22:24

Sokol Moravany - ŽSK Třemošnice - 2 : 0 (1:0)

K dalšímu venkovnímu utkání jsme v sobotu zajížděli do  Moravan, kde jsme chtěli napravit špatný výkon z minulého týdne v Žamberku.

Po úvodním  oťukávání se soupeřem naší výkonosti jsme postupně přebírali  iniciativu. Od 10. minuty jsme soupeře přehrávali, slušně jsme  kombinovali ve středu hřiště, ale v pokutovém území soupeře jsme si nepočínali rozhodně a razantně. Dva průniky Tadeáše i dorážka Filipa Jelínka brankou neskončily. Střely Dana Kršky z větší vzdálenosti nebyly pro domácího brankáře nebezpečné. Domácí se na naši půlku dostávali sporadicky. Ale při jednom z jejich pokusů musel Vašek vykopávat míč směřující do prázdné branky. V 35. minutě se Dan Marek s Michalem nedomluvili na odvrácení nákopu domácích, míč doplachtil na kopačky domácího útočníka, který míč postrčil do naší opuštěné branky, 1:0. Stejně jako minulý týden, po naší rozehrávce rozhodčí první poločas ukončil…

Druhý poločas byl kopií prvního, kombinovali jsme, domácí jsme ve středu hřiště přehrávali, ale selhali jsme v koncovce. Samostatný únik Tomáše Bendy domácí brankář zlikvidoval a Filip Červeňák vůbec netrefil branku, ani Tadeáš s Filipem Jelínkem se z úhlu neprosadili. Další dva samostatné úniky Tomáše Bendy zastavil praporek domácího rozhodčího.  Ke konci utkání nám na těžkém terénu docházely síly a tak se domácí dostávali na dostřel naší branky. Po vysunutí Radka na hrot,  domácí využili naši mezeru v obraně a ze samostatného úniku v 65.minutě vítězství potvrdili druhou brankou, 2:0.
V utkání pravdy se soupeřem naší úrovně jsme opět neupěli.

„Proti minulému utkání byla alespoň z naší strany uspokojivá hra mezi šestnáctkami. Ovšem selhali jsme v těch rozhodujících prostorech, ve vlastním i v soupeřově pokutovém území. Při zakončení jsme nedůrazní a nerozhodní,  vůbec nebo v malém počtu doplňujeme útočníky. Ve vlastním pokutovém území jsme si počínali také nedůrazně, laksně a naivně. Rozhodující první branku  jsme obdrželi opravdu z ničeho, situace se dala vyřešit pouze komunikací Michala, Dana, Vaška a Radka. Všichni mlčeli jak Julda Fučík. Dnes vynikli Dan Krška, Jakub, Tadeáš, Filip Jelínek a brankář domácích.  Musíme v pátek zabojovat a zabodovat doma v dohrávce s Heřmanovým Městcem, i když bez Vaška a Radka.“

Michal Mrázek - Lukáš Skokan, Vašek Michálek, Radek Brynych, Jakub Erben - Daniel Marek, Filip Červeňák, Daniel Krška, Tomáš Dočekal (Filip Jelínek) - Tadeáš Oswald, Tomáš Benda