KP dorostu (dohrávka 18. kolo) - prohra v M. Třebové.

17.05.2018 18:03

SKP Slovan Moravská Třebová - ŽSK Třemošnice - 3 : 0 (1:0)

Dorostenci v rámci dohrávky 18. kola zajížděli ve středu 16.5. do daleké Moravské Třebové. Přestože byli plni odhodlání, že neodjedou z té dálky s prázdnou, vrátili se domů bez bodového zisku...
V sestavě a na lavičce byli prakticky čtyři starší žáci a nutno podotknout, že si nepočínali vůbec zle. První půle byla celkem vyrovnaná, ale o něco lepší na míči jsme byli přesto my. Bohužel ve středu pole chyběl maturující kapitán Tomáš Forman, vzadu pilíř obrany Patrik Oswald a bylo to dosti znát. Roman Šmídl, který  měl Tomáše zastoupit však neměl úplně svůj den a Jakub Malý na hrotu nedostával míče, které by jakožto rychlostní tip potřeboval. Několik náznaků šancí se ve finální fázi minulo účinkem a tak přišel ve 40. minutě trest, kdy nedůraz Davida Miřejovského dovolil domácímu Mikšánkovi nadvakrát zakončit a byl z toho poločasový výsledek 1:0.
Ani druhá půle nebyla špatná a opticky jsme možná působili fotbalověji, ale dvě okénka, spíše okna v 52. resp. 71. minutě umožnily výše zmíněnému domácímu hráči celkem pohodlně navýšit na konečných 3:0. On a jeho spoluhráč Kolář byli rozdílovými hráči a tím i strůjci domácí výhry. Z našich bohužel nikdo tolik nevyčníval a tak vyhrál, při pohledu na tabulku poněkud překvapivě, produktivnější a bojovnější tým. Prohra snad ani tak nebolí jako ztráta klíčového hráče... Petr Daniel si pár minut před koncem po špatném došlapu pohmoždil kotník tak, že po nočním vyšetření v chrudimské nemocnici má nohu v sádře a co bude s jeho fotbalovou kariérou po sérii několika předešlých zraněních se uvidí. Diagnóza bohužel ale není vůbec dobrá... Samozřejmě mu přejeme brzké uzdravení. Každopádně dlouhou cestu domů jsme si užili jako po výhře v Lize mistrů a pěvecké etudy, které předváděl hlavně kapitán Tadeáš Tomiška a v tu chvíli invalida Petr Daniel, bych přál zažít každému trenérovi. I přes prohru a zranění bylo veselo a tak to má být resp. "vo vo vo tom to je". Prostě v autobuse nemohl nikdo usnout, i kdyby chtěl... Život není přeci jen o fotbale... Nyní se jede opět na dlouhý výlet, kdy v neděli 20.5. jedeme k poslednímu týmu tabulky Lanškrounu, ale Moravská Třebová byla přeci předposlední, tak bacha... zastupující trenér Pavel Kolbaba.

Sestava : D. Oswald (46. Mrázek) - Daniel (80. T. Oswald), Tomíška, Miřejovský, Pavlík - Krška, Šmídl, Menšík, Šťastný - Klein, Malý