Starší žáci - referát z mistrovského utkání s TJ Moravany

14.05.2019 17:42

ŽSK Třemošnice - TJ Moravany - 0 : 3 (0:3)

V sobotu jsme na domácím hřišti přivítali lídra soutěže, tým Moravan. Hosté hned od začátku dokazovali proč jasně vedou tabulku. Hýřili pohybem, kombinovali a bavili se fotbalem. Naši chlapci hlavně v obranné činnosti hráli velmi laksně a nezodpovědně. Nezachycovali jsme průnikové přihrávky za naši obranu a po dvou z nich se hosté celkem pohodlně ujali vedení 0:2. Hosty mohl trochu přibrzdit za stavu 0:1 Tadeáš, když netrefil z malého vápna prázdnou bránu. Hosté do poločasu po chybě Filipa přidali třetí branku.

V druhém poločase jsme alespoň zlepšili pohyb, zvýšili důraz a lépe dostupovali. Hosté  ale nepřipustili žádnou komplikaci a s přehledem  utkání dovedli do vítězného konce.

Filip Jelínek - Marek Daniel, Vašek Michálek, Radek Brynych, Marek Tlapák - Vašek Zadina, Michal Smutný (Adam Škaryd), Benda, Filip Červeňák - Tadeáš Oswald, Radim Šíma (Aleš Petrus)

„Hosté zcela zaslouženě vyhráli. Předčili nás ve všech fotbalových  činnostech a i v mentálním nastavení. Většina našich chlapců měla pouze před utkáním silné kecy v kabině, na hřišti nebyli ochotni a schopni se vydat. V prvním poločase hrála katastrofálně obranná řada. Obránci hráli daleko od sebe, včas nedostupovali a nevystupovali.  Po důrazné domluvě o poločase jsme se alespoň trochu  přiblížili k výkonu hostů. Přitom celý kádr hostů je tvořen hlavně ročníkem 2005, dále 2006 a 2007, pouze dva hráči ročníku 2004!!! Z naší strany snese určité měřítko pouze výkon Filipa Červeňáka, střídajícího mladšího žáka Adama Škaryda a snaha Tomáše Bendy.“