Starší žáci - referát z mistrovského utkání s mužstvem H. Městec

21.05.2019 18:04

FK Jiskra Heřmanův Městec - ŽSK Třemošnice - 1 : 3 (1:1)
Branky: Tadeáš Oswald, Filip Červeňák, Daniel Marek

V neděli jsme se vydali do nedalekého Heřmanova Městce k očekávanému derby.
Řádně nažhaveni a se snahou odčinit špatný výkon z minulého týdne jsme do utkání vstoupili aktivně. Domácí jsme přikovali před vlastní pokutové území a ti  se do 25.minuty prakticky nedostali z vlastní poloviny. V této fázi utkání obrovskou šanci neproměnil Tadeáš, několik střel Michala,  Radka a opět Tadeáše z dobrých pozic skončili mimo nebo trefili domácího brankáře. A tak přišel trest, domácí prakticky z první návštěvy na naší polovině vstřelili po řetězci chyb Vaška Z., Dana a Filipa vedoucí branku, 1:0.  Naštěstí jsme i nadále pokračovali v nátlakové hře a do poločasu se nám podařilo  vyrovnat utěšenou střelou Tadeáše.

I v druhém poločase jsme trpělivě dobývali soupeřovu branku. Domácí se omezili pouze na  dlouhé nákopy za naší obranu, s kterými si ale Filip včasnými výběhy bezpečně poradil.  Snaha o kombinaci přinášela i naše další  šance, nejdříve Vašek Z svou neproměnil, ale o chvíli později se v pokutovém území domácích nejlépe zorientoval Filip Č a zajistil nám „jedovatou levačkou“ vedení 1:2. Naše zasloužené vítězství 3:1 korunoval bombou zpoza šestnáctky Dan. Vítězný rituál tentokrát chutnal obzvláště.

Filip Jelínek - Daniel Marek, Vašek Michálek, Radek Brynych, Marek Tlapák - Filip Červeňák, Michal Smutný, Tomáš Benda, Vojta Valčík (Radim Šíma) - Tadeáš Oswald, Vašek Zadina

„Zasloužené vítězství v derby, tentokrát pozitivní emoce z kabiny kluci přenesli i do výkonu na hřišti. Náš úvodní tlak  branku nepřinesl, naopak přišla naše skoro  již tradiční chyba, která vedla k vedení domácích. Trpělivou nátlakovou hrou jsme výsledek utkání překlopili na naší stranu.  Všichni kluci makali, navíc dobrým individuálním výkonem se presentovali Vaškové, Radek, Radim a Filip Červeňák.“